3. kapitola - První seznámení / 1. část

10. června 2007 v 17:59 | Andreica |  Den smrtí nekončí
Od mé první vidiny uplynul měsíc.Každý den pravidelně chodím k babi, kde cvičím své schopnosti a bojová umění. Mezi tím jsem měla další dvě, ty lidi jsem bohužel neznala, a tak jsem je nedokázala zachránit.
" Nic si z toho nedělej, nemůžeš pomoct všem." Utěšovala mě vždy babi.
David své slovo dodržel, už na mě nepromluvil. Jenom na konci naší brigády jsem si popřáli hezký zbytek prázdnin. Od naší poslední rozepře se hodně změnil. Přebarvil se na hnědo a začal nosit hnědé kontaktní čočky, ale taky jeho kůže měla šedivější nádech. Možná si myslel, že když se změní vzhledově, tak se zamiluji. Pletl se, pořád jsem ho brala jen jako kamaráda.

Večer se chystáme celá parta na disku, kde pracuji. Dostala jsem volno a jelikož jsem slušný workholik, kde jinde bych ho měla strávit než v práci, i když nebudu za pultem?
" Pohni sebou už konečně," vyruší mě z přemýšlení známý hlas.
" Ještě pět minut." Musím se řádně připravit, dnes večer se mám potkat se svou životní láskou, tak přece musím vypadat co nejlíp. Babi Tramp plně důvěřuji i teta mi hodně pomáhá. Poslední dobou je sice hodně nervózní a nechce mi říct, co jí trápí. Pořád se jenom odvolává na moje narozeniny. Ze začátku jsem byla napnutá jak kšandy, ale teď mě tohle sdělení začíná štvát.
" Tak jsem zde. Jak vypadám?" Nakráčím k holkám kočičí chůzí.
" Jako děvka," Zhodnotí mojí krátkou koženou sukni, roztrhané tričko, černé punčocháče s oky a boty na deseti centimetrovém podpatku Lena. Sama má na sobě černé tříčtvrťáky, bílé tričko, černé balerýnky a vše doplnila bílou čelenkou. Jocelyn se mé oblečení očividně líbí, protože na sobě má skoro to stejné, akorád trochu víc odvážnější.
" Vážně? Neděláš si srandu? Přesně o to jsem se snažila."
" Ty jsi fakt dost divná," kroutí nade mnou pohoršeně hlavou.
" Díky za lichotku. Skončily jste s pomlouváním mého vzhledu? Ano? Tak na proč tu ještě okouníme? Jdeme kalit!" Dojdeme před nejvyhlášenější podnik v našem městě - Twilight -, kde na nás čeká už zbytek kluků společně s Michelem, Jocelyným klukem.
,, Ale královna Angela se uráčila sestoupit mezi prostý lid." Zazubí se na mě Michel, obejme Jocelyn a přede všemi ji dost vášnivě políbí. Lena se žádostivě podívá na Alexe, ale ten se radši kouká na tkaničky u bot.

,, No fuj, nechcete toho aspoň dneska nechat?" Chopím se situace a odstrčím je od sebe,
" Přišli jsme přece pařit a ne vás tu okukovat. Tak na co čekáme? Hurá do víru života." Lyn na mě udělá jenom kcicht, ale radši se k tomu nevyjadřuje.
" Tak co to bude mládeži?" zeptá se nás barmanka, která má směnu místo mě. Nenamáhám se s odpovědí. Prostě přeskočím pult a jdu nám drinky udělat sama, vím jaký mají nejradši. Holka na mě kouká, jako kdybych spadla z kulaté krychle. Ze začátku mě chce vyhodit, ale když vidí, že se bavím se šéfem, raději nic nepodniká. Všem namíchám alkoholické nápoje kromě mě, jsem abstinentka, možná jediné pozitivum. V šestnácti letech jsem se ožrala jak doga a byla jsem odvezena do nemocnice s otravou krve. Od té doby nepiju. Naštěstí mě v tom všichni podporují a nic mi nenutí, tedy kromě Michela. Všichni se už po chvíli baví, až na jednu vyjímku - Johna.
,, Bav se, vždyť tu oslavujeme prázdniny," šťouchnu do něj. " Pojď, zvu tě na panáka. A ne neberu jako odpověď." Dotáhnu ho k baru a poručím pro nás 2x vodku. Ten jí do sebe hodí jako by pil vodu a ne vodku. Za tu dobu co já piji svoji, on stihne zvládnou ještě čtyři kola.
,, Tak co, už ti je líp?"
,, Na ani ne, víš já ti musím něco říct. Nikdy jsem to nikomu nepověděl, protože se bojím, jak na to budou ostatní reagovat." Začne se mi zpovídat.
,, Johne, neboj. Ať je to cokoliv slibuji, že to nikomu neřeknu a tvoje tajemství udržím," slíbím mu. Dokonce si na důkaz olíznu dva prsty.
,, Tak pojď na vzduch, nechce se mi to řešit v takovýmhle rámusu." Chytneme se za ruce a společně vyjdeme ven. Jsem strašně nedočkavá, co mi řekne. Nechci na něj tlačit, a tak čekám než mi to řekne sám.
,, Ang……víš…….já………jsem………nešťastně…zamilovaný," vypadne z něj. Abych byla upřímná, čekala jsem úplně něco jiného.
,, Ale všechno se dá přece vyřešit, řekni jí, že se ti líbí. Vždyť se na sebe podívej, jseš nádhernej kluk. Já být na mladší, tak tě beru všemi deseti."
,, No když ono je to ještě komplikovanější"
,, A jak moc?"
,, Moc." řekne mi skoro plačtivě.
Obejmu ho a snažím se mu domluvit. " Přísahám ti, že budu vždycky stát při tobě, ať je to cokoliv."
,, No víš já jsem se zamiloval do….do….do…. Alexe." Tak tohle jsem vážně nečekala. To je dost velkej šok. On a gay? Nějak si tuhle pravdu s jeho osobou spojit nemůžu.
,, Myslíš to vážně?" zeptám se ho, ale jeho oči mě utvrdí v tom, že si nedělá srandu. No tak to je fakt hustý. Teď se aspoň vysvětluje to, proč nikdy neměl žádnou holku.
,, Neboj nikomu to neřeknu. Ale měl by jsi to říct i ostatním. Nemáš se za co stydět. Tohle je úplně normální věc. My tě máme všichni rádi, takového jaký jsi, a proto tě pochopíme a budeme to respektovat. To mi věř, jako že se Angela Salvador jmenuji."
,, Díky, já věděl, že ty mě pochopíš. Ale jestli to řeknu ostatním, to fakt nevím. Vezmi si jak by se na to tvářila Lena, kdybych jí řekl, že miluji Alexe." Zjevně se mu ulevilo, když mi to řekl, protože už o tom začíná i vtipkovat.
,, Máš pravdu. Lena by vyletěla z kůže. Ale stejně bys jim to měl říct. To s Alexem můžeš samozřejmě vynechat."
,, Já si to ještě rozmyslím."
,, Pojď už prosím tě, jdeme se bavit!!" Zavýsknu při tom, až se lekne a divže nespadne z lavičky, na které jsme se při příchodu usadili. Podám mu ruku, abych ho mohla zvednou. S úsměvem ji přijme a nechá se zvednout.
,, Angelo?"
,, Hmm?"
" Díky moc," vím, že mi neděkuje jen za zvednutí.
" Nemáš zač. Od toho tu kámoši přece jsou, aby pomáhali svým blízkým, které mají rádi," usměji se na něj.
Vejdeme na disku, kde zjistíme, že už po nás byla scháňka.
,, No kdepak jste byli? Už jsme si říkali, jestli by jsme vás neměli jít hledat." vyčítá nám Lena.
,, Kde by? Byli jsme se normálně projít na vzduchu. Nevím jak vám, ale mě už nebavilo, dejchat tohle dusno." Otočím se na Johna a mrknu na něj. Michel to asi zpozoruje, protože na to má hned pohotovou odpověď.
,, Ona to Lena nevystihla. Ne že bychom vás chtěli jít hledat kvůli tomu, že by jsme o vás měli strach. Ale spíš jsme se báli, aby za devět měsíců někdo neměl strach z nás." Ani nedořekne svou chytrou větu a už se láme v pase smíchy. Na oplátku mu za to uštědřím pořádný výchovný pohlavek. To jsem asi neměla dělat, protože se rozesměje ještě víc. Nic by se mu ovšem nestalo, kdyby zrovna do sebe neházel panáka. Takhle mu moc neprospěje, protože mu jeho obsah vlítne do plic. Tentokrát nehýká smíchy, ale kašlem. Jsme hotový všichni kromě Jocelyn. Ta mu okamžitě přispěchá na pomoc, aby se její miláček náhodou neudusil. Bože, to by bylo neštěstí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 danuskaa danuskaa | Web | 10. června 2007 v 17:59 | Reagovat

ahojka hlasuj pro mě prosím moc na týhle adrese : http://ejinky.blog.cz/0706/6-soutez-3-kolo-souteze-o-nej-design-hlasujte                  moc děkujzu za hlas pa a máš mocinky pěknej blog;-)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 vesper vesper | Web | 11. června 2007 v 18:45 | Reagovat

Konec je dobrej, hi hi. :-) Musím se přiznat, že jak se Angele zpovídal, tak jsem čekla úplně něco jiného, ale ani tohle mě nezklamalo. Jenom mi v části, jaks se jí zpovídá něco chybí, jenomže nevím co (neukamenuj mě za to) :-). Jenom mám takovej dotaz, když píšeš, že je Angela abstinent, tak proč o pár odstavců dál si objedná a pije vodku?

3 Andreica Andreica | Web | 11. června 2007 v 19:10 | Reagovat

Vesper: Rouhodně tě kamenovat nebudu =). Co pak ti tam chybí. Mno měla to udělat proto, protože chtěla rozveselit Johna, ale pokud to nedává smysl, tak mi to napiš a já to opravím=)

4 vesper vesper | Web | 11. června 2007 v 19:33 | Reagovat

Spíš jde o to, že si protiřečíš, asi by bylo fakt dobrý to trochu odůvodnit. :-)

5 LeOnKa LeOnKa | 11. června 2007 v 19:52 | Reagovat

mě se to líbí...mno a že si dala panáka?no a pro kámoše všechno:o))))

6 Antionette Antionette | 3. října 2007 v 20:41 | Reagovat

husté:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama