4. kapitola - Krutý svět / 2. část

26. června 2007 v 20:20 | Andreica |  Den smrtí nekončí
Postupuji dál v čase. Vynořím se na skále, která s majestátně tyčí uprostřed lesa. Všude kam až moje oči dohlédnou, vidím stromy, nic víc. U ucha mi zahouká sova a já divže nevyskočím z kůže. Poslední dobou jsem nějaká lekavá. Čím to asi bude?? Dost blbá otázka na kterou existuje pouze jedině blbá odpověď. Před dvěmi měsíci jsem neměla nejmenší tušení o tom, že existují upíři a jim podobná verbež. Pokračuji tedy dál v cestě. Před sklaní stěnou se zastavím, co teď? Zavřu oči a nechám se vést svým instinktem. Najednou přesně vím, kde je skrytý mechanismus na otevření tajných dveří, není těžké ho najít. Posune se pouze jeden balvan a já můžu vejít dovnitř. Pááááni! Stojím v krásné místnosti, která snad nemůžu být zabudovaná v jeskyni. Je tu obrovský zlatý trůn, na kterém leží žezlo i s korunou. Koberec má krvavě červenou barvu a ta postel…..Přesně taková, jakou jsem vídala v televizi, když jsem se koukala na pohádku o Šípkové Růžence. Tady má asi někdo hodně peněz. Majitel, tedy spíš majitelka, tohoto luxusu se vynoří za mými zády. Její obličej rámují dlouhé černé vlasy s krásně velkýma mandlovýma očima a má ladnou kočičí chůzi. Hned za ní jde Amadeo. Tohle určitě musí být z této doby, protože má na sobě stejně věci, které jsem na něm viděla již při našem seznámení. Za tu dobu se úplně změnil. Jeho rysy ztvrdly i s pohledem. Jeho oči teď mají černou barvu místo té čokoládově hnědé a vůbec…..zdá se mi nějaký nebezpečnější. Kdyby takhle vypadal i včera, tak poznám, co je zač, jeho obličej totiž vůbec není lidský. Přesto je pořád krásný. Žena se usadí na trůn a Amadeo jí ulehne k nohám jako slušně vycvičený pejsek.

" Pojď ke své paní můj drahý." Přiloží mu své předloktí k ústům a ten se do něho s chutí zakousne. Upíři mají krev, já myslela že ne. Opět se potvrzuje moje pravidlo " Raději nemyslet!". Když už jsme u toho myšlení, slyšela jsem dobře, neříkala mu můj drahý? Pokud jsou ti dva teda milenci, tak proč se líbal se mnou? To mi nedává nejmenší smysl. Do místnosti vtrhne zrzavá upírka.
" Kolikrát jsem ti už říkala, že bez dovolení nesmíš vstoupit?" Rozlobí se na ní…….. jak se vlastně jmenuje? Jedna možnost mě napadá. Pokud ten trůn, na kterém sedí, je její a jsme v mém městě, pak musí být jedině Beatricie, nejmocnější a královna vampýrů v našem městečku. Musím uznat, že jsem si jí představovala trošku jinak. Spíš takovou zlověstnější a ne oslnivě krásnou. Avšak krutá být může…….jak může? Ona určitě i je, i když se na ní na první pohled nic nepozná. Dokonce bych ji ani netipla na zubáče. Nejen že je oslnivě krásná, ale ona je taky opálená. Jak může být opálená, když upíři nesmí na slunce? Že by chodila do solárka? Vlastně nevím, jestli do solária vůbec můžou. Jedna záhada střídá druhou.
" Omlouvám se má paní, ale máme menší problém." Amadeo k ní znuděně zvedne hlavu, Beatricie se zájmem poslouchá.
" Pokračuj," vyzve jí.
" Dnes večer jsem byla na lovu a našla jsem si vážně pěkného klučinu, sálala z něj magie, ale ještě nebyla v plné míře. Vzrušoval mě svojí vůní, byla moc dráždívá a mému nosu až nepříjemná." Moment, přece nemluví o….., " Flirtovali jsem spolu."
" Podrobnosti, o tom jak jsi ho dostala, si prosím tě nech pro sebe. Nechci si kazit tím večer, už takhle mi stačí, jak ho mám zkažený díky tobě," utne její horování.
" Mě se to však líbí drahý, takže přece jen o tom bude povídat jak chci já a ne ty, protože na mém slově záleží víc." Přejede mu prstem po obličeji, až z té dráhy, které se dotkl nehet, začne téct krev. Takže upíři mají krev …………. dobrý poznatek.
" Flirtovali jsem spolu," Jess na něj vrhne opražení hodný pohled a pokračuje dál ve vyprávění. " Vzala jsem ho na mé tajné místo, o kterém samozřejmě nikdo neví. Samozřejmě kromě tebe, má vládkyně," poklekne před ni na kolena, aby jí mohla políbit ruku. " Začala jsem ho líbat a pomalu jsem se blížila k tepně, když…...," vzteky nedokončí větu.
" Když co? Přeci nechceš, abych se tě prosila, abys mi laskavě sdělila, co se potom stalo." Beatricie to sice neví, ale za to já ano a upřímně bych byla radši, kdybych byla v nevědomosti. Kolik starostí bych si tím ušetřila, určitě dost.
" Promiňte. Když se tam objevila ta puttana a vše mi překazila!" A udělala jsem jenom dobře, protože jinak bys mi zabila mého kamaráda, tedy vlastně už bývalého kamaráda. " Věděla o mě úplně všechno, mé jméno, kam udeřím…"
" Jak ti nějaká malá coura mohla překazit svačinku? Jsi jedno století stará, ty bys měla přemoci i vlkodlaka nebo čarodějku," uštěpačně se jí zeptá Amadeo. Ti dva, jak se mi tak jeví, se určitě moc velké lásce nemají. Za to je určitě Beatriciina oblíbenkyně, takže……asi ji budu muset zabít. Udělala jsem hloupost, že jsem ji nechala žít hned po našem střetnutí. Ušetřila bych si spousty problémů a Amadeovi bych určitě prokázala velkou laskavost. Proč mi na něm vlastně vůbec pořád záleží, i když vím, že je upír? Já s upíry nechodím na rande, mým posláním je je zabíjet.
" Má velkou moc, tak velkou, že jsem na ní nestačila ani já. Věděla přesně, kde se nachází mé tajné místo a zasáhla přesně v tu pravou chvíli. I když tohle by nebyl tak velký problém." Odmlčí se.
" Jaký velký problém tedy máme?"
" Dokáže transformovat,"
" Transformovat?" Podiví se Amadeo.
" Dokáže se přenášet z místa na místo," odpoví uštěpačně.
" Já vím, co znamená transformovat, nejsem tupý jako někdo."
" Nemyslel jsi tím někým náhodou mě??"
" Bystrá holka, zasloužila by jsi Glóbus za Myšlení roku." Ta se mu už chystá něco odpovědět, ale pohled na jejich paní je oba zastaví.
" Ticho!" Zaburácí. " Ty zmlkni a ty pokračuj!"
" Dokáže se tedy přenášet z místa na místo. Zrovna jsem se jí chystala zabít, když mi zmizela pod rukama." Neviditelnost je tedy o hodně lepší, i když přenášení by taky rozhodně nebylo na škodu.
" Skvělé! Takže tebe přemůže malá holka a ty první co uděláš, je to, že běžíš za mnou!? Nenapadlo tě, že by se teď mohla přenést k nám? Nenapadlo, viď? Jsi ještě hloupější než jsem si myslela!" Už vím, proč je nejmocnější upírka. Při tom vzteku, který ji hyzdí tu její krásnou tvářičku, je z ní cítit velká moc i síla, a obličej vyjadřuje už ne bohyni krásy, ale už spíše bohyni pomsty s nenávisti. Ani se nedivím, když se Jessika pod její hrozbou skrčí na zemi do klubíčka. Nepomůže to ani v nejmenším případě. Beatricie ji vytáhne za vlasy do stoje, ze stolku vezme stříbrný kříž a přiloží jí ho na krk. Ta se snaží svůj trest snášet mlčky, ale nedaří se to, sem tam jí unikne výkřik potlačené bolesti. Amadeo sedí na zemi a mile se usmívá. On jí tenhle trest snad přeje. Ano, přeje, všechno potěšení se mu zračí v očích. Rozhodně ji taky nemám ráda, ale snad už by byla lepší smrt než tohle utrpení.
" Tak, pro teď by stačilo." Odloží kříž z krku, avšak zůstane po něm spálenina přesně v jeho tvaru.
" Děkuji, nic jiného jsem si ani nezasloužila, ale mám ještě informace," vypravuje ze sebe slovo z posledních sil, které ji zbývají.
" Povídej, a ať stojí za to, jinak tě čeká něco horšího." Co může být horší než posvěcený kříž na kůži nemrtvého?
" Znám té malé coury jméno." Tak tohle může být horší a to ještě ani netuším, co se bude dít za chvíli….
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alfik alfik | Web | 27. června 2007 v 12:04 | Reagovat

ááá... honem, honem, pokračování!!! nemůžu se dočkat, je to super!!! co bude s tím amadeem teda??? piš, piš, piš... kdy sem dáš další pokračování???

2 vesper vesper | Web | 27. června 2007 v 15:14 | Reagovat

Cestování v čase tomu dodalo další šmrnc. Doufám, že není Amadeo nastrčenej parchant, jinak si na něj počkám za rohem a jednu mu vrazím (pak by mě sice zabil, ale to je pouze detail). :-) Taky se přimlouvám za brzké pokračování, přeci by jsi neudělala z této kapitoly sirotka.

3 Andreica Andreica | Web | 27. června 2007 v 16:14 | Reagovat

Asi vás ještě chvíli budu trápit, protože ještě nemám vymyšlené pokračování, ale už ho mám vymyšlené. Takže tak v pátek nejdýl v sobotu, by se tu mělo objevit;)

4 Andreica Andreica | Web | 27. června 2007 v 19:56 | Reagovat

Tedy napsané! Správně věta zní: Asi vás ještě chvíli budu trápit, protože ještě nemám napsané pokračování, ale už ho mám vymyšlené.

Omlouvám se za chybu =);)

5 Andreica Andreica | Web | 30. června 2007 v 18:15 | Reagovat

Odjíždím na týden pryč, takže sem bohužel nedám pokračování. Nemám ho ani nepsané, vyskytly se nečekané komplikace, kterým jsem dokázala zabránit. Pokusím se nějak dostat na net, a přidat pokračování, ale nic neslibuji =((((

6 vesper vesper | Web | 30. června 2007 v 22:18 | Reagovat

Konečně prázdniny! Užíj si prázdniny a hlavně se nám vrať v celku (tohle nám na základce pořát připomínali učitelé). :-D

7 LeOnKa LeOnKa | Web | 5. července 2007 v 17:52 | Reagovat

Tý jo....jak říkam,o tuhle knížku se jednou budou prát nakladatelství:o))))ci pokráčo:o)jůůůů,už se těšim.....P.S.:Andynko,krásný prázdninky:o)))

8 Antionette Antionette | 3. října 2007 v 21:20 | Reagovat

sakra,to je napínavé a já už musím jít.......sakra.....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama