4. kapitola - Krutý svět / 3. část

9. července 2007 v 17:33 | Andreica |  Den smrtí nekončí
" Tak, pro teď by stačilo." Odloží kříž z krku, avšak zůstane po něm spálenina přesně v jeho tvaru.
" Děkuji, nic jiného jsem si ani nezasloužila, ale mám ještě informace," vypravuje ze sebe slovo z posledních sil, které ji zbývají.
" Povídej, a ať stojí za to, jinak tě čeká něco horšího." Co může být horší než posvěcený kříž na kůži nemrtvého?
" Znám té malé coury jméno." Tak tohle může být horší a to ještě ani netuším, co se bude dít za chvíli….
" A to mi říkáš až teď?"

" Ano, díky vašemu mučení jsem si na něj vzpomněla."
" Dáme tedy opakování, když tak ráda trpíš?" Rozplývá se Amadeo.
" Mezitím co já jsem trpěla, ty jsi se tu svíjel blahem, nad tou bolestí, kterou jsem prožívala."
" Proč se vy dva musíte pořád jen a jen hádat? Jste přeci dospělí upíři, tak se taky podle toho chovejte. Nestačím žasnout nad tím, co tu každou chvíli poslouchám, když se tu náhodou sejdete, už mě tyhle hádky prostě nebaví. Zavřu vás do stejné cely, abyste vychladli a bude jenom na vás, jestli se usmíříte nebo zabijete."
" Skvělý, senzační, prostě báječný nápad drahá! Tohle beru všemi tesáky! Konečně budu mít šanci jí zabít."
" A nebo já tebe."
" Mlčte! Nechci přijít ani o jednoho z vás dvou, Amadeo jsi můj druh a Jessika je má nejvěrnější, takže vše ruším."
" Zase nic? Jak velká škoda to je." Přitočí se ke své životní soupeřce, nakloní se nad jejím uchem a pošeptá jí do něj něco. Přistoupím blíž, abych mohla slyšet. " Stejně tě jednou zabiju, s tím počítej."
" Budu se těšit."
" Já být tebou, tak se moc netěším, protože chcípneš."
" Jen abys nezhebnul ty!"
Tahle situace mi připomíná jednu scénu z dětství. Možná není dobré si na ní teď vzpomenout, ale když ona je tak vtipná. Šla jsem s Jocelyn na písek, jak to holky v našem věku taky dělávají, v klidu jsme si hrály, dokud tam nepřišli nějací kluci, nezačali nám brát lopatičku a ničit bábovičky. V tu chvíli jsem dala najevo své vnitřní pocity. Začala jsem na ně řvát, že pokud nám nevrátí lopatičku, tak je zabijeme a oni si z toho vůbec nic nedělali. Nakonec se ta hádka vyřešila tak, že jsme si všichni dohromady hráli na pískovišti a neničili si bábovičky. Ještě teď, když si jí v duchu opakuji, se musím sama pro sebe ušklíbnout. Jen bůh ví, jak by to dopadlo, nebýt našich dorozumívacích schopností.
" Co se tam zase děje?" Vyruší mě z přemýšlení Beatriciin hlas.
" Nic, má drahá. Jen se pomalu pokouším zvykat na tu blbku, když ji nemůžu zabít. Protože ti nechci nějak přitěžovat." Ach, jak je šlechetný….
" Díky, ale teď mě zajímá úplně jiná věc. Řekni mi jméno té malé coury."
" Její jméno je Angela Salvador a pokouším se zjistit, kde bydlí."
" Šikovná holka. Tak jdi na výzvědy a ty můj drahý pojď ke mně, budeme pokračovat tam, kde jsme skončili." Skvělé. Tak to jsem vážně v borovém háji, protože ona určitě moje bydliště zjistí a pak……Co bude vůbec pak? Zabije mě? To těžko, nenechám se. Tak se mě pokusí zabít? Jo, tohle už je jisté. Měla bych se na ni nějak připravit, ne tu stát a poslouchat cvrlikání Beatricie a Amadea. Tohle mě vlastně přivádí k faktu, který jsem viděla. On a Beatricie jsou milenci, ale co jsem tím pádem já? Hračka? A nějak mi nedocházejí určité věci. Jessika jim řekla mé jméno, takže když mě včera viděl, tak musel vědět o koho jde. Moment! Vždyť on vlastně znal mé jméno a já mu ho ani nemusela říkat. Jenomže, co tam dělal? Na tyhle otázky rozhodně potřebuji odpověďi a něco mi říká, že je dostanu ještě dneska a rozhodně se mi nebudou líbit.
Jessika odejde a Amadeo si opět lehne před svou paní - strašně divné tohle říkat. Hodnou chvíli se nic neděje, než se jeden z nich zvedne.
" Nepřemýšlej nad tím. Tohle není náš problém, ať si ho vyřeší Jessika, když si ho sama zařídila. Ty se tím trápíš, vše vidím ve tvých očích." Pohladí ji po obličeji.
" Ty doufáš, že při tom zemře, viď?"
" Upřímně? Ano. Nesnáším jí, je podlá, namyšlená a prostě se mi nelíbí." Přesně vystihnul ty vlastnosti, kterých jsem si všimla taky.
" Pořád nechápu, kdy začala vaše nevraživost. Vždyť když jsem ji proměnila, tak jste spolu skvěle vycházeli, zatímco teď se div nesníte."
" Ze začátku v ní nebylo nic lidského, ale později se začala projevovat její pravá povaha, tak proto." Lže, poznám to. Už od malička poznám, když někdo lže a tohle je přesně ten případ.
" Dobrá, nebudu tuhle věc dál řešit. Teď pojď ke mně a uspokoj mě." Ne, tohle ne! Snad spolu nebudou……….ano, budou. I když mě láká se podívat na nahého Amadea, odolám. Otočím se zády k posteli a zakryju si dlaní uši, později si do nich vrazím prsty, i přesto stálé slyším Beatriciino sténání. Po půl hodině je s ulevným vydechnutím vyndám. Počkám ještě tak deset minut, až pak se odhodlám se otočit. Naštěstí jsou už oba oblečení. Víckrát nechci prožít nic podobného. Ne že bychom se s holkami nikdy nic podobného neviděli, ale přece jen na živo je to jiné než v televizi.
" Potřebuji od tebe laskavost."
" Kvůli tobě udělám cokoliv."
" Přeji si, abys zabil tu holku."
" Já myslel, že se Jessiky nesmím ani dotknout." Jo tak to jsme dva, ale ona přece není holka.
" Nemyslím jí, takovou radost ti udělat nechci," Amadeo zklamaně svěsí koutky rtů. " Ale mám pro tebe něco, co tě zaručeně potěší. Půjdeš kvůli mně zabíjet." Pomalu mi začínají docházet souvislosti.
" A koho mám pro tvůj klid v hlavě zabít?"
" Chci, abys zabil tu malou puttanu!" A do prkenný ohrady.
" Tebe to ještě pořád nepřešlo? Prosím tě, vždyť je naprosto neškodná. Prostě jenom nějaká malá holka se ztotožňuje s Přemožitelkou."
"Nepřešlo a neškodná rozhodně není, když zvládla i Jessiku. Nařizuji ti, abys jí zabil." Určitě to odmítne, musí. Přeci se se mnou nelíbal jen proto, aby se ke mně dostal blíž.
" Jak si přeješ. Přinesu ti její srdce na stříbrném podnose."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Čteš Den smrtí nekončí?

ANO
NE

Komentáře

1 vesper vesper | Web | 9. července 2007 v 19:50 | Reagovat

Vítej zpátky, jak bylo u moře? Dám ti návrh, co takhle zabít Amádea? Jestli ji něco provede, tak ať si na mě dá pozor. U tohohle jsem nemohla "Jste přeci dospělí upíři...". Mám jenom dotaz, nebylo by lepší, kdyby při jejich vzájemném sebeuspokojování odešla Angela z jeskyně?

2 vesper vesper | Web | 9. července 2007 v 20:51 | Reagovat

Ještě mi příjde, že bere moc sklidem, když její láska se mucká s jinou.

3 Andreica Andreica | Web | 9. července 2007 v 20:53 | Reagovat

Vesper: Určitě by to bylo lepší, ale ona svým způsobem ani nechtěla. Je to trochu zvrácené =D. Jen Amadea předčasně nezavrhuj, bude hrát důležitou roli a později by tě možná i mrzelo, že jsi ho chtěla zabít ;). U moře jsem nebyla, byla jsem za babičkou a ta je trošku mimo moderní techniku, takže nemá net. Já jsem tak ráda, že jsem konečně doma a můžu dál psát knížku.

4 Andreica Andreica | Web | 9. července 2007 v 20:54 | Reagovat

Vesper: Díky moc.........hned to v další části napravím......

5 vesper vesper | Web | 9. července 2007 v 20:58 | Reagovat

Ty se nám teda vybarvuješ. :-D Když ho nemůžu zabít, smím aspoň ho jenom fakt trošičku zmrzačit? (Stejně se z toho za pět minut vylíže, dělám psí oči.) :-)

6 Andreica Andreica | Web | 9. července 2007 v 22:03 | Reagovat

Vesper: Dobrá, profackovat ho můžeš, protože já bych to udělala taky. A jak se vybarvuji??:-D

7 vesper vesper | Web | 9. července 2007 v 22:46 | Reagovat

Tvojí trochu zvráceností, jen se bojim s kolika Amadeo bude v další části provádět postelové radovánky. :-)

8 Andreica Andreica | Web | 9. července 2007 v 23:02 | Reagovat

Vesper: Jo tak to já nevím, ale neměl by už s více než jednou ;)

9 alfik alfik | Web | 11. července 2007 v 11:25 | Reagovat

jsem docela zvědavá, jak to s ním nakonec bude. Vypadá to zajímavě, je to super a určitě to bude mít super pokračování. Už aby bylo... (dělám psí oči) :-))

10 Andreica Andreica | Web | 11. července 2007 v 17:21 | Reagovat

Alfik: Do dvou dnů tu je určitě;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama